Główna » Usługi pogrzebowe – wybierz sprawdzony dom pogrzebowy w Warszawie

zaklad pogrzebowy kremacja

Pożegnanie bliskiej osoby zawsze jest momentem trudnym, z którym niełatwo sobie poradzić. Nie ma idealnej recepty na to, jak się do tej chwili przygotować, każdy przeżywa to na swój sposób. Dodatkową trudnością może być organizacja pogrzebu. Bliscy osoby zmarłej mogą zastanawiać się czy poradzą sobie z formalnościami, czy o wszystkim będą pamiętać. Dlatego właśnie dobry dom pogrzebowy pomoże w przygotowaniu całej uroczystości i dopilnuje wszystkich szczegółów.

Pogrzeb świecki lub katolicki – skorzystaj z usług domu pogrzebowego

Jedną z pierwszych decyzji, jakie należy podjąć, jest stwierdzenie czy pogrzeb ma się odbyć w obrządku katolickim, świeckim, a może związanym jeszcze z innym wyznaniem. Jest to istotna informacja, ponieważ wpływa na wiele elementów związanych z organizacją pochówku. Jeśli jest to pogrzeb katolicki, wiąże się to z zamówieniem wcześniejszej mszy świętej, z obecnością księdza, a czasem również z pochowaniem osoby zmarłej na cmentarzu przy kościele. To rozwiązanie dotyczy głównie małych miejscowości, w których brakuje dużych cmentarzy komunalnych. W przypadku wyboru pogrzebu świeckiego można zadecydować czy mowę pogrzebową wygłosi mistrz ceremonii, czy może chce się podjąć tego zadania ktoś z rodziny. 

W przypadku pogrzebu świeckiego istnieje również nieco większa możliwość wyboru w kwestii oprawy całej uroczystości, na przykład związanej z muzyką. Nie ma problemu, by na koniec całej uroczystości rozbrzmiały na przykład ulubione utwory osoby zmarłej. Należy jednak pamiętać, że pogrzeb świecki możliwy jest jedynie na cmentarzach komunalnych. Zakład pogrzebowy pomoże w przygotowaniu uroczystości, bez względu na to, jaką formę rodzina osoby zmarłej wybierze.

Pogrzeb tradycyjny i pochówek z kremacją w Warszawie

Najbliżsi osoby zmarłej muszą podjąć również ważną decyzję co do tego, w jakiej formie odbędzie się pochówek. Czy będzie to rozwiązanie tradycyjne czy z kremacją. Zakład pogrzebowy Praga pomoże w organizacji każdego z tych rodzajów. W przypadku pochówku tradycyjnego zapewnia transport ciała osoby zmarłej, przygotowania go do pochówku, pomoc w wyborze trumny, a także późniejsze przewiezienie jej do kościoła i na cmentarz. Transport odbywa się profesjonalnym karawanem. Na koniec trumna z ciałem umieszczana jest w grobie, na miejscu wybranym przez rodzinę osoby zmarłej, bądź w istniejącym już rodzinnym grobie, jeśli był do tego wcześniej przygotowany. Pochówek z kremacją również obejmuje przygotowanie ciała osoby zmarłej, dokładnie tak, jak jest to w pochówku tradycyjnym. Można je jeszcze wystawić na pewien czas do kaplicy, by na przykład odprawić mszę świętą i dać bliskim możliwość pożegnania się z osobą zmarłą. Spopielone ciało umieszczane jest w urnie, którą następnie przenosi się do grobu lub kolumbarium – w zależności również od możliwości, jakie są na wybranym cmentarzu.

Oprawa pogrzebu – profesjonalny dom pogrzebowy

W związku z organizacją pogrzebu może pojawiać się jeszcze wiele dodatkowych elementów związanych z oprawą uroczystości. Bliscy nie zawsze o tym pamiętają, bądź nie mają siły o tym pamiętać – co w tej sytuacji jest oczywiście zrozumiałe. Dlatego profesjonalny zakład pogrzebowy podpowiada, z których rozwiązań można jeszcze skorzystać. Może zaoferować kwiaty, wieńce, czy na przykład klepsydry, by poinformować otoczenie o szczegółach związanych z pogrzebem. Istnieje również możliwość wersji elektronicznej. 

Taka e-klepsydra zawiera wszystkie niezbędne informacje, a może dotrzeć do znacznie większej grupy osób, nie tylko tych z najbliższej okolicy. Rodzina osoby zmarłej może liczyć także na wsparcie w wypełnianiu wszelkich formalności związanych właśnie z organizacją pogrzebu. W niektórych miejscach, jak na przykład w Urzędzie Stanu Cywilnego, bliscy muszą stawić się osobiście. Pracownicy dokładnie pokierują i podpowiedzą, jakich dokumentów będą potrzebować i gdzie mają się zgłosić. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że wszystkie szczegóły zostaną dopięte i cała ceremonia odbędzie się jak należy. Z kolei rodzinie osoby zmarłej da to poczucie spokoju, że nad organizacją całego wydarzenia ciągle ktoś czuwa.

24H 513 059 721