Główna » Kremacja

Elizjum Warszawa - Złoty Ornament

Kremacja

Elizjum Warszawa - Złoty Ornament

Pogrzeb z kremacją, czyli coraz popularniejszy w ostatnich latach w Polsce rodzaj pochówku, można zorganizować zarówno w wybranym obrządku religijnym, jak i w formie świeckiej. Ostatnie pożegnanie Zmarłego w formie pogrzebu z kremacją jest dopuszczone zarówno obowiązującym w Polsce prawem, jak i przepisami regulowanymi przez Kościół Katolicki. Jednak i część innych wyznań akceptuje pochówek kremacyjny.

Pogrzeb z kremacją w obrządku rzymskokatolickim lub protestanckim może zatem przybrać formę złożenia urny ze spopielonym ciałem zmarłego do przygotowanego wcześniej grobu ziemnego. Po dokonaniu kremacji istnieje także możliwość zorganizowania pochówku urnowego, podczas którego urna kremacyjna zostanie umieszczona w specjalnie przygotowanym miejscu, tak zwanym kolumbarium. Poznaj ceny grobów urnowych w Warszawie.

Elizjum Warszawa - Złoty Ornament

Kremacja w Warszawie

Elizjum Warszawa - Złoty Ornament

Zakład Pogrzebowy Elizjum przeprowadza pogrzeby z kremacją w Warszawie i okolicach. W ramach pochówku urnowego podejmujemy się wszelkich czynności, których celem jest godne pożegnanie zmarłego. W Domu Pogrzebowym Elizjum w Warszawie przy ul. Radzymińskiej 163 dysponujemy szerokim wyborem urn kremacyjnych. Naszym klientom proponujemy również dedykowaną pogrzebowi z kremacją oprawę florystyczną, będącą eleganckim podkreśleniem wzniosłości organizowanej uroczystości ostatniego pożegnania.

Ważną informacją dla katolików jest, że przed kremacją można przeprowadzić tradycyjne pożegnanie Zmarłego w obecności księdza. Sama ceremonia pogrzebu natomiast może być spełniona w dowolnym, wybranym przez rodzinę, obrządku – zarówno katolickim, świeckim, jak i w każdej innej religii.

Elizjum Warszawa - Złoty Ornament

Pogrzeb z kremacją

Elizjum Warszawa - Złoty Ornament

Kremacja to forma pochówku, która może być alternatywą dla tradycyjnej uroczystości funeralnej ze złożeniem ciała w trumnie do grobu ziemnego. Coraz powszechniejszy w Polsce pogrzeb z kremacją wybierany jest również przez licznych klientów naszego domu pogrzebowego Elizjum z Warszawy. Taki trend wynika z kilku podstawowych kwestii, do których możemy zaliczyć między innymi względy ekonomiczne, ale i ekologiczne.

Kremacja jest także sposobem na przeprowadzenie pochówku w grobach rodzinnych, w których nie ma możliwości złożenia kolejnego ciała w tradycyjnej trumnie, ponieważ od ostatniego pochówku nie minęło jeszcze 25-30 lat.

Osobom najbliższym proponujemy również stworzenie relikwiarza – np. medalika czy miniaturowej urny, w którym będzie znajdowała się niewielka ilość prochów zmarłego. Relikwiarz może być wyjątkową pamiątką po zmarłym.

Elizjum Warszawa - Złoty Ornament

Organizacja pogrzebów urnowych

Elizjum Warszawa - Złoty Ornament

Nasze wieloletnie doświadczenie oraz powaga, z jaką podchodzimy do spraw związanych z ostatnim pożegnaniem zmarłych, gwarantują pełen profesjonalizm w zakresie organizacji pogrzebów. W tych trudnych chwilach mogą Państwo scedować na nas kompleksową organizację pogrzebu urnowego tak, aby wraz z rodziną i najbliższymi oddać się ostatniemu pożegnaniu Zmarłego.

W związku z organizacją kremacji zwłok i pogrzebu mogą Państwo zlecić nam:

  • transport Ciała do chłodni,
  • przechowanie Zwłok zmarłego,
  • przygotowanie Zmarłego do ostatniej drogi,
  • przeprowadzenie kremacji Ciała,
  • umieszczenie popiołów Zmarłego w wybranej urnie,
  • przeprowadzenie pochówku w wybranym miejscu.

W naszym Domu Pogrzebowym na miejscu wybiorą Państwo odpowiednią trumnę do kremacji, urnę, kwiaty i tabliczki. W tym trudnym okresie służymy także radą i pomocą w zakresie realizacji formalności pogrzebowych.

24H 513 059 721