Akcesoria funeralne

Ceremonia pogrzebowa niezależnie od tego, czy odprawiana jest w obrzędzie katolickim, czy świeckim, to bardzo ważny, a zarazem ciężki moment dla rodziny żegnającej bliską osobę.

Jest to wydarzenie, które wymaga szczególnie godnej i uroczystej oprawy.
By nadać jej podniosłości i z szacunkiem oddać hołd zmarłemu, Dom Pogrzebowy Elizjum dysponuje pełnym wyposażeniem w nowoczesne akcesoria funeralne. Są to nie tylko ozdoby, które pięknie zwieńczają ceremonię pogrzebową. Każdy z nich pełni istotną rolę podczas mszy, i podczas pochówku na cmentarzu.

Chcielibyśmy przybliżyć Państwu każde z nich, by pokazać jak potrzebne, funkcjonalne i eleganckie są akcesoria funeralne w naszym Zakładzie Pogrzebowym. Są one elementami dekoracji grobu i nadają odpowiedniej godności i podniosłego charakteru każdej ceremonii pożegnalnej.

Elizjum Warszawa - Złoty Ornament

• Namiot – nadaje szyku, klasy i podniosłości podczas ceremonii pogrzebowej na cmentarzu. W Zakładzie Elizjum wybraliśmy kolor biały, ponieważ jest barwą czystości, a przede wszystkim to symbol odnowy życia duchowego oraz nadziei. Namiot pogrzebowy wykończony jest czarnymi lamówkami, by ze śnieżnobiałym materiałem tworzył elegancką oprawę pogrzebu.

Podczas obrzędów na cmentarzu pod namiotem rozłożony jest dywan, ustawiony jest stojak na urnę ze świecami lub katafalk na trumnę okryty kapą, misa z ziemią oraz wieńce wyeksponowane na specjalnych stojakach.

• Katafalk – to inaczej nosidło na urnę z Prochami, które cechuje eleganckie i solidne wykonanie. Podczas konduktu pogrzebowego, katafalk umiejscowiony jest na karawanie, by godnie a przede wszystkim bezpiecznie przewieźć urnę do grobu.

Wykonany jest z aksamitu w kolorze biskupim, a okucia i obręcze błyszczą srebrnym chromem. Zwieńczeniem nosidła są trzy świece umiejscowione tuż za urną.

• Stojak na nosidło z urną – podczas ceremonii na cmentarzu bardzo ważne jest by urna z Prochami była traktowana z szacunkiem. Zakład usług pogrzebowych Elizjum posiada piękny, chromowany stojak, na którym stawiana jest górna część katafalku.

Za urną również umiejscowione są trzy świece, zaś poniżej znajduję się miejsce na wyeksponowanie zdjęcia zmarłej osoby. Dzięki takiemu stojakowi urna nie musi być stawiana bezpośrednio na ziemi albo na płycie grobu, a podczas trwania ceremonii wyeksponowana jest na podwyższeniu.

• Katafalk na trumnę z kapą – to podwyższenie okryte aksamitem w kolorze biskupim. Podczas ceremonii na cmentarzu wystawia się na nim trumnę, by tak jak w przypadku stojaka na urnę, trumna nie musiała być stawiana na ziemi, tylko była godnie usytuowana na podwyższeniu do ostatniego pożegnania.

• Kropidło – W firmie Elizjum posiadamy chromowane kropidło, które idealnie pasuje do pozostałych akcesoriów funeralnych. Służy do obrzędu pokropienia przez księdza wodą święconą trumny lub urny podczas ceremonii pochówku na cmentarzu.

• Misa na ziemię i łopatka – W Zakładzie Pogrzebowym Elizjum dysponujemy specjalną misą na ziemię, aby ksiądz lub mistrz ceremonii wraz z rodziną mogli pożegnać zmarłego gestem rzucenia odrobiny piachu na trumnę lub urnę. By odbywało się to godnie posiadamy łopatkę do ziemi, pozwalającą uczestnikom ceremonii dopełnić zwyczaju pogrzebowego w elegancki sposób.

• Stojaki na wieńce – Jedną z tradycji pogrzebowej, ale również chęci okazania czci osobie zmarłej jest przyniesienie kwiatów. Zakład Elizjum dba również o takie szczegóły jak ekspozycja wieńców zarówno podczas mszy w kościele, ceremonii w domu przedpogrzebowym jak i na cmentarzu. Wieńce zawieszamy na specjalnych chromowanych stojakach pozwalających na ich okazałą ekspozycję podczas pożegnania.

Zakład Pogrzebowy Elizjum z Warszawy dba o każdy, nawet najmniejszy szczegół ceremonii pogrzebowej. Warto wspomnieć, że oprócz wyżej wymienionych akcesoriów funeralnych dysponujemy również sześcioma krzesłami w kolorze białym, które wystawiane są podczas obrzędów pogrzebowych na cmentarzu pod namiotem, by najbliższa rodzina mogła w spokoju i pełnym skupieniu uczestniczyć w ceremonii.

Dodatkowo Panowie z obsługi Zakładu Pogrzebowego Elizjum zawsze noszą śnieżnobiałe rękawiczki. To nasz gest ku czci zmarłej osoby. Pragniemy oddać hołd i z należytym szacunkiem dla osoby, która odeszła jak i jej rodziny poprowadzić ostatnią drogę.

24H 513 059 721