Główna » Usługi pogrzebowe Praga Południe

Usługi Pogrzebowe: Praga Południe

Zakład Pogrzebowy Elizjum od wielu lat pomaga mieszkańcom prawobrzeżnej Warszawy, w tym także dzielnicy Praga Południe, w organizacji ceremonii żałobnych. Usługi pogrzebowe charakteryzuje zawsze dbałość o każdy najdrobniejszy nawet szczegół, pełne empatii towarzyszenie rodzinom w żałobie oraz szacunek względem Zmarłego.

Rodziny, które mieszkają w dzielnicy Praga-Południe mają pewność, że w biurach firmy Elizjum, zawsze znajdą wsparcie, tak potrzebne w tych bolesnych chwilach po śmierci Bliskiej Osoby. Zlecenia na przewóz ciała Zmarłego do chłodni Zakładu Pogrzebowego Elizjum, przyjmowane są przez całą dobę pod numerami telefonów 513 059 721 oraz 519 666 163.

Formalności urzędowe związane z uzyskaniem aktu zgonu (na podstawie karty zgonu wystawionej przez lekarza) dla osób, których zgon nastąpił na terenie dzielnicy Praga-Południe dopełnia Urząd Stanu Cywilnego na Grochowie przy ul. Grochowskiej 274. Możliwe jest jednak uzyskanie Aktu Zgonu w każdym z warszawskich urzędów Stanu Cywilnego. Należy pamiętać o dostarczeniu niezbędnych dokumentów. W przypadku jakichkolwiek pytań – personel firmy Elizjum gotowy jest do udzielenia szczegółowych odpowiedzi lub też do przejęcia odpowiedzialności za sprawy urzędowe za rodzinę w żałobie.

Zakład Pogrzebowy Praga Południe – dojazd

Do biura Zakładu Pogrzebowego Elizjum, które znajduje się przy ul. Targowej, można dojechać w ciągu kilkunastu minut komunikacją miejską: autobusem, tramwajem, metrem lub pociągiem podmiejskim. Biuro przy ulicy Targowej 46/68 zlokalizowane jest w bardzo charakterystycznym miejscu – obok Galerii Wileńskiej, po prawej stronie od wejścia na znany wszystkim Warszawiakom Bazar Różyckiego, nieopodal ogrodu zoologicznego, Parku Praskiego oraz Parku Skaryszewskiego.Biuro znajduje się również w pobliżu Szpitala Praskiego, oraz Urzędu Stanu Cywilnego przy ul. Kłopotowskiego 1/3.
Z Pragi Południe do biura przy ulicy Targowej można dostać się tramwajami linii 3, 6, 22, 26, a także autobusem linii 135.

Organizacja Pogrzebu Praga Południe

Dzielnica Praga-Południe obecnie nie posiada własnego cmentarza, na którym odbywają się pochówki. Cmentarz Kamionkowski, będący jednym z najstarszych cmentarzy w Polsce, jest już nieczynny. Stanowi nie tylko zabytek, ale także jest niemym świadkiem historii Warszawy i Pragi Południe.

Zakład usług pogrzebowych ma doświadczenie w przygotowaniu pogrzebów na wszystkich cmentarzach Stolicy. W przypadku pogrzebów osób będących wyznania rzymsko-katolickiego, kwestie związane z organizacją ceremonii żałobnej należy wcześniej uzgodnić w parafii, do której należała osoba Zmarła. W dzielnicy Praga-Południe najczęściej towarzyszymy w ostatniej drodze wiernym następujących parafii: Parafia Bożego Ciała przy ul. Grochowskiej 365, Parafia Najczystszego Serca Maryi przy ul. Chłopickiego 2, Parafia Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników przy al. Stanów Zjednoczonych 55, Parafia św. Wincentego Pallottiego przy ul. Skaryszewskiej 12, Parafia Nawrócenia św. Pawła Apostoła przy ul. Kobielskiej 10, Parafia Narodzenia Pańskiego przy ul. Ostrobramskiej 72, Parafia św. Patryka przy ul. Rechniewskiego 14, Parafia św. Jana i Pawła przy ul. Kapelanów Armii Krajowej 1, Parafia Miłosierdzia Bożego przy ul. Ateńska 12, Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Nobla 16, Parafia św. Ojca Pio przy ul. gen. A.E. Fieldorfa „Nila” 1 oraz Parafia św. Rity z Cascii przy ul. Żupniczej 27

Firma Elizjum podejmuje się organizacji pogrzebów wszystkich rodzajów – tradycyjnych i kremacyjnych, wraz z całą uroczystą oprawą im towarzyszącą. Doradzimy też w wyborze odpowiednich akcesoriów pogrzebowych oraz tych elementów ceremonii żałobnej które sprawiają, że każda uroczystość jest niepowtarzalna.

24H 513 059 721