Główna » Rodzaje tabliczek na grób dla upamiętnienia zmarłego

tabliczki urnowe 4

Pożegnanie osoby najbliższej zawsze jest niełatwym momentem w naszym życiu. Niestety każdy z nas na pewnym etapie życia będzie się musiał z nim zmierzyć. Organizacja pogrzebu jest trudnym zadaniem – zwłaszcza z punktu widzenia osoby, która żegna bliskiego. Jednak jeśli zaangażowany zostanie dom pogrzebowy, jego pracownicy pomogą przejść przez te trudne chwile i dopilnują wszystkich spraw związanych z pogrzebem. Od tych największych, po te nieco mniejsze. Jednym z nich jest wybór tabliczki na grób osoby zmarłej.

Tabliczki na grób

Może się wydawać, że taka tabliczka na grób to drobiazg. Jednak tak naprawdę jest ona istotnym elementem grobu osoby zmarłej. Dzięki niej bliskim łatwo będzie znaleźć miejsce, w którym ta osoba jest pochowana. Tradycyjnie umieszcza się na niej też podstawowe informacje, czyli imię, nazwisko, datę urodzenia lub ile lat osoba zmarła przeżyła, oraz datę zgonu. Istnieje możliwość dodania tam delikatnych elementów graficznych, które dodadzą tabliczce elegancji. Wszystko jednak jest odpowiednio wyważone, z zachowaniem niezbędnej powagi.

Tego typu tabliczki najczęściej umieszczane są na krzyżach bądź palach wbitych w ziemię, przynajmniej do czasu zbudowania w tym miejscu pomnika dla zmarłego. Tabliczki na grób wykonane są z aluminium, materiału trwałego i odpornego na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Nie ma więc ryzyka, że po zimie czy deszczowej jesieni elementy na tabliczce zostaną zamazane lub staną się nieczytelne. Istnieje możliwość zamówienia tabliczki na grób w różnych rozmiarach. Jeśli jest taka potrzeba, można umieścić na niej dwa nazwiska, a także odpowiednio dwie różne daty. Nasz zakład pogrzebowy na Bródnie w Warszawie każdorazowo klientom przedstawia wszystkie rodzaje dostępnych tabliczek, a pracownicy rzetelnie podpowiadają, które rodzaje sprawdzą się najlepiej – zarówno pod względem wielkości, jak i ceny.

Duża tabliczka aluminiowa podczas mszy świętej żałobnej jest wyeksponowana na trumnie, dzięki niej każdy obecny na pogrzebie, nawet z daleka widzi imię, nazwisko osoby zmarłej, datę urodzenia lub zgonu, bądź ile lat osoba zmarła przeżyła. W przypadku pogrzebu urnowego zamawiane są zazwyczaj dwie tabliczki: mniejsza wraz z urną złożona jest do grobu, duża jest wyeksponowana przy urnie i to ją widać z daleka

Tabliczki urnowe

Pochówek w urnie jest coraz częściej spotykanym rozwiązaniem. Dlatego też cała oprawa musi być do niego odpowiednio dostosowana. Wiąże się to również z przygotowaniem właściwej tabliczki na urnę. Zakład pogrzebowy Bródno ma w swojej ofercie szeroki wybór tabliczek urnowych. One również wykonane są z trwałego aluminium, a wszystkie napisy na nich umieszczane są odpowiednio widoczne i czytelne.

Jednocześnie wielkością tabliczka ta jest dostosowana do rozmiaru urny. Dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach – można więc zdecydować się na tabliczkę owalną, prostokątną, ale też na przykład w kształcie serca czy tarczy.

Pomoc przy organizacji pogrzebu – dom pogrzebowy Warszawa

Wybór dobrego zakładu pogrzebowego jest ogromną pomocą dla osób, które muszą zmierzyć się z pożegnaniem bliskiej osoby. Warto wybrać więc taki, który będzie oferował realną pomoc na każdym etapie przygotowywania pochówku. Oznacza to zatem zarówno doradztwo w przypadku miejsca pogrzebu – jeśli w mieście jest więcej cmentarzy czy też jeżeli nie ma wcześniej wykupionych miejsc pochówku lub gdy ktoś nie zastanawiał się wcześniej nad tym, czy będzie konieczność wyboru grobu pojedynczego, podwójnego lub rodzinnego. Ta pomoc wiąże się także ze wsparciem przy wypełnianiu wszelkiego rodzaju formalności związanych z pogrzebem. Nie wszystkie dane zakład pogrzebowy jest w stanie wypełnić za swoich klientów, ale może dokładnie poinstruować, gdzie należy udać się w pierwszej kolejności, które dokumenty będą potrzebne i jakie będą kolejne etapy załatwiania spraw pogrzebowych.

Pracownicy naszego domu pogrzebowego mogą również fachowo doradzić w wielu kwestiach związanych z oprawą uroczystości. Przedstawią szeroki wybór trumien i urn, w zależności od tego, na jaką formę pochówku zdecyduje się rodzina osoby zmarłej. Mogą przygotować także oprawę muzyczną czy mowę pogrzebową, jeśli tylko takie będzie życzenie. Istnieje także możliwość zamówienia na przykład funkcji e-klepsydry, dzięki której będzie można w łatwy i szybki sposób poinformować rodzinę, przyjaciół i znajomych o szczegółach pogrzebu. Dobry dom pogrzebowy dopilnuje, by nie zostały pominięte żadne detale związane z organizacją pochówku.

24H 513 059 721