Główna » Międzynarodowy transport ciała zmarłego – usługi profesjonalnego domu pogrzebowego

transport zwlok miedzynarodowy

Nie jest łatwo pogodzić się ze stratą kogoś bliskiego. Organizacja pogrzebu dla rodziny osoby zmarłej bywa dość trudnym zadaniem, kiedy musi zmierzyć się z różnego rodzaju formalnościami, przygotowaniami, a jednocześnie uporać się też z własnymi emocjami. Warto zatem mieć profesjonalne wsparcie ze strony dobrego domu pogrzebowego. Zwłaszcza, jeśli do śmierci bliskiej osoby doszło poza granicami kraju. Pracownicy zakładu pogrzebowego wiedzą, jak zorganizować międzynarodowy transport ciała zmarłego i pomogą dopełnić wszystkich formalności.

Transport ciała zmarłego

W zależności od tego, w jakiej części świata dojdzie do śmierci bliskiego, pracownicy domu pogrzebowego, wybiorą odpowiedni rodzaj transportu ciała. Istnieje bowiem możliwość transportu drogą lotniczą lub morską. Zwłaszcza, jeżeli wiąże się to z podróżą do dalekich, czasem egzotycznych, krajów. W takiej sytuacji możliwe jest nawet przeprowadzenie balsamacji ciała na miejscu, jeszcze przed przewiezieniem osoby zmarłej do kraju. Najbardziej powszechną metodą przewozu jest jednak transport drogowy

Pracownicy zakładu pogrzebowego na warszawskiej Pradze przemieszczają się odpowiednio przystosowanym karawanem, w którym można przewozić ciało osoby zmarłej także przy zmiennych warunkach atmosferycznych. To z racji wyposażenia pojazdu w specjalne chłodnie, które pomagają utrzymywać odpowiednio niską temperaturę. Nawet gdy na dworze ta temperatura jest bardzo wysoka. Każdy z tych karawanów spełnia wszystkie niezbędne wymogi higieniczne oraz sanitarne, można więc mieć pewność, że transport ten odbędzie się w pełni bezpiecznie.

Formalności związane z transportem ciała zmarłego – usługi profesjonalnego domu pogrzebowego 

Łatwo przewidzieć, że im dalsza będzie to podróż, tym więcej formalności może się wiązać z przewozem ciała osoby zmarłej. Dla wielu osób już sama organizacja pogrzebu jest trudnym zadaniem, liczą więc na profesjonalnie i kompleksowe wsparcie. Takiego właśnie udzielają pracownicy Domu Pogrzebowego Elizjum w Warszawie. Pomogą przebrnąć przez wszystkie niezbędne formalności. Wiele z nich załatwiają sami, ponieważ już doskonale wiedzą, które wnioski są konieczne do zorganizowania międzynarodowego transportu ciała. Zajmą się więc zdobyciem wszystkich niezbędnych zezwoleń z urzędów, wyrobieniem dokumentów zagranicznych, wystąpią także o przepustki konsularne potrzebne do przewozu ciał i prochów. Konieczne jest także tłumaczenie aktu zgonu oraz przeprowadzenie odpraw granicznych w zakresie celnym oraz sanitarnym. Dla rodziny osoby zmarłej taka liczba dokumentów może być wręcz przytłaczająca. Dlatego też mogą liczyć na pomoc pracowników naszego zakładu pogrzebowego, którzy dokładają wszelkich starań, by bliscy osoby zmarłej byli odciążeni z konieczności załatwiania tych wszystkich formalności.

Organizacja pogrzebu  

Przewiezienie ciała osoby zmarłej to tak naprawdę pierwszy etap organizowania uroczystości pogrzebowych. Już na miejscu, mając pod ręką wszystkie niezbędne dokumenty, można przystąpić do planowania ostatniego pożegnania bliskiej osoby. Również w tym zakresie można liczyć na pomoc pracowników Domu Pogrzebowego Elizjum na warszawskim Bródnie. Podpowiedzą oni, jakie formalności są potrzebne do przejścia już na miejscu, w kraju, a także pomogą na każdym kolejnym etapie –  wiąże się z tym między innymi miejsce pochówku, decyzja co do tego, czy będzie to pogrzeb tradycyjny czy z kremacją, jaką wybrać trumnę bądź urnę

Rodzina osoby zmarłej może także zastanowić się nad tym, jakie kwiaty chce umieścić na grobie, czy będzie w planie mowa pogrzebowa, a jeśli tak – to kto powinien ją wygłosić i co powinno się w niej znaleźć. Może się wydawać, że elementów związanych z organizacją pogrzebu jest naprawdę sporo. Jednak z pomocą pracowników naszego domu pogrzebowego, nie będzie to takie trudne do zrealizowania. Nasi specjaliści dopilnują każdego szczegółu, podpowiedzą, jakie są możliwości i pomogą w wypełnianiu formalności. 

Zakład pogrzebowy Warszawa jest czynny całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. Można więc liczyć na tego typu wsparcie o każdej porze dnia i nocy, również w czasie świąt. Pracownicy domu pogrzebowego wiedzą bowiem, że śmierć osoby bliskiej może przydarzyć się niespodziewanie i nie można się do tego wcześniej przygotować.

24H 513 059 721