Główna » Kompleksowe usługi pogrzebowe – zaufaj polecanemu domowi pogrzebowemu

organizacja pogrzebu warszawa

Nie jest łatwo pożegnać bliską nam osobę. Czasem trudno nawet o tym opowiadać, zwłaszcza na samym początku, kiedy próbujemy sami oswoić się ze stratą. Jednak przed pewnymi obowiązkami nie da się uciec i trzeba zorganizować pogrzeb. Już samo to doświadczenie jest wyjątkowo trudnym przeżyciem. Warto więc skorzystać z usług takich miejsc jak dobry zakład pogrzebowy, którego pracownicy pomogą w organizacji całej uroczystości.

Wybór formy pogrzebu – skonsultuj się z przedstawicielem domu pogrzebowego Warszawa

Jedną z pierwszych decyzji, którą musi podjąć rodzina osoby zmarłej jest to, w jakiej formie ma zostać odprawiona ceremonia pochówku. Czy będzie to pogrzeb świecki czy katolicki, tradycyjny, a może z kremacją. W niektórych rodzinach tematy te są uprzednio przedyskutowane i bliscy od razu wiedzą, który rodzaj pochówku wybrać. Dla wielu osób wciąż jednak jest to temat trudny do rozmowy i mierzą się z tym w momencie, kiedy rzeczywiście muszą pochować kogoś bliskiego. I nie zawsze jest to decyzja łatwa czy oczywista.

Pracownicy domu pogrzebowego przychodzą w tej sytuacji z pomocą. Przedstawią wszystkie dostępne możliwości oraz wyjaśnią, jak przebiega ceremonia każdego z nich. Wyjaśnią też, które formy są dopuszczalne, a jakie niedopuszczalne w Polsce. Tym bardziej, że wciąż sporo osób sugeruje się na przykład scenami z filmów, w których to bliscy osoby zmarłej rozsypują jej prochy w wybranym przez siebie miejscu. Należy jednak pamiętać, że zgodnie z polskim prawem jest to nielegalne i nie ma możliwości przeprowadzenia takiej ceremonii. Na takie i inne pytania są przygotowani pracownicy naszego zakładu pogrzebowego na warszawskim Bródnie.

Formalności związane z pogrzebem

To, co wielu osobom spędza sen z głowy, to konieczność wypełniania szeregu różnych formalności i dokumentów. Już sama strata osoby bliskiej jest niezwykle trudnym doświadczeniem. Wizja tony papierów do wypisania może być rzeczywiście dość odstraszająca. Jednak w naszym domu pogrzebowym można bez problemu dowiedzieć się, że takich dokumentów jest tak naprawdę stosunkowo niewiele. Nasi pracownicy podpowiedzą również, po które należy zgłosić się w pierwszej kolejności. Mało tego, pomogą także w wypełnieniu sporej ich części.

Transport ciała osoby zmarłej

Jeszcze zanim rodzina osoby zmarłej przystąpi do organizacji ceremonii pogrzebowej, zmaga się często z jednym problemem – w jaki sposób i gdzie przewieźć ciało. Zwłaszcza, jeśli do śmierci dojdzie w domu. Zakład pogrzebowy w Warszawie na Pradze Północ świadczy usługi transportu ciała osoby zmarłej. Pracownicy, po stwierdzeniu zgonu przez lekarza, przyjeżdżają na miejsce, zabierają ciało, przewożą je specjalnie przygotowanym pojazdem do chłodni, gdzie następnie zajmują się przygotowaniami do ceremonii pogrzebowych.

Nieco bardziej problematyczny może się wydawać przewóz osoby zmarłej z zagranicy. Jednak również tutaj można liczyć na wsparcie ze strony pracowników domu pogrzebowego. Nie tylko dysponują odpowiednimi pojazdami, które są przystosowane do tego typu transportu również na długich trasach, ale też w dużej mierze to właśnie oni zajmują się wszelkimi formalnościami z tymi związanymi – czyli między innymi dokumentami celnymi czy związanymi z odprawą sanitarną.

Organizacja pogrzebu – kompleksowe usługi domu pogrzebowego

Kiedy wszystkie formalności zostaną już dopełnione, rodzina osoby zmarłej może przystąpić do zastanawiania się nad oprawą całej uroczystości. W zależności od tego, jaką formę pogrzebu wybierze rodzina, będzie decydować się na trumnę bądź urnę.

Dom Pogrzebowy Elizjum posiada w swojej ofercie szeroki wybór trumien i urn, zarówno pod względem rozmiarów, kolorystyki, wzorów, jak i materiałów wykonania. Tu, w jednym miejscu można zdecydować się także na kupno tabliczki aluminiowej, która zostanie umieszczona przy grobie osoby zmarłej i będzie zawierać podstawowe informacje, jak imię, nazwisko, datę urodzenia oraz datę jej śmierci. Zakład pogrzebowy Praga Południe ma w swojej ofercie także szereg innych usług związanych z oprawą uroczystości pogrzebowych. Rodzina osoby zmarłej może więc dzięki temu w jednym miejscu nie tylko wybrać formę i rodzaj pogrzebu, ale także wybrać wieńce czy kwiaty, jak i poprosić o pomoc w przygotowaniu mowy pogrzebowej.

24H 513 059 721