Główna » Jak wybrać dobry dom pogrzebowy?

 

utrata bliskiej osoby

Wybór domu pogrzebowego to niełatwe zadanie, głównie ze względu na okoliczności, w jakich należy się z tym zmierzyć. Już sama konieczność pożegnania kogoś bliskiego jest wystarczająco trudnym przeżyciem. Warto więc zdecydować się na taki zakład pogrzebowy, który pomoże przejść przez te trudne momenty i będzie konkretnym wsparciem podczas organizacji pogrzebu.

Pomoc przy formalnościach – dom pogrzebowy Warszawa Bródno

Wypełnianie wszelkich formalności pogrzebowych to dla wielu osób czynność, której nie chcą się podejmować. Sama wizja sporządzania różnych dokumentów już ich odstrasza. W przypadku śmierci kogoś bliskiego dochodzi również obawa o to czy uda się o wszystkim zapamiętać, czy w całych emocjach, które temu towarzyszą, wypełni się formalności jak należy. Pracownicy naszego domu pogrzebowego pomogą w dopilnowaniu wszystkich terminów i podpowiedzą, które dokumenty są niezbędne. 

Warto wiedzieć, iż absolutnie koniecznym jest posiadanie aktu zgonu osoby zmarłej. Wydawany jest on w Urzędzie Stanu Cywilnego na podstawie karty zgonu wypisanej przez lekarza. Potrzebne są również między innymi dowód osobisty osoby, która zajmuje się organizacją uroczystości pogrzebowych czy odpis aktu urodzenia lub małżeństwa w celu poświadczenia pokrewieństwa z osobą zmarłą. Do dodatkowych dokumentów można zaliczyć podanie o dochowanie, jeśli pochówek ma się odbyć w istniejącym już grobie, zaświadczenie z parafii zmarłego, jeśli pogrzeb ma się odbyć poza nią, a także legitymacja emeryta bądź rencisty, jeśli w planach jest złożenie wniosku o kredytowanie kosztów pogrzebu. Nasz zakład pogrzebowy w Warszawie pomoże przebrnąć przez wszystkie te procedury. Już na samym początku będzie pomagał przy wyborze cmentarza, na którym ma się odbyć pochówek, a także przy decyzji co do charakteru uroczystości. Żaden z pracowników domu pogrzebowego nie będzie narzucał swojego zdania, nasi specjaliści przedstawią jedynie wszystkie możliwe opcje, co może ułatwić podjęcie ostatecznej decyzji.

Organizacja pogrzebu – dom pogrzebowy na warszawskiej Pradze

Pogodzenie się z pożegnaniem bliskiej osoby wymaga czasu. Każdy ma swój sposób na to, jak poradzić sobie z tą trudną sytuacją. Konieczność organizacji pochówku nie ułatwia tego zadania. Dlatego warto wybrać zakład pogrzebowy, który nie tylko pomoże w przygotowaniu całej uroczystości, ale będzie mógł zapewnić wszystkie rozwiązania w jednym miejscu. Dzięki temu rodzina osoby zmarłej nie będzie musiała kursować do wielu różnych lokalizacji i za każdym razem przechodzić przez to wszystko od początku. 

Dom pogrzebowy pomoże zatem przy wyborze trumny bądź urny, a jego pracownicy przygotują całą oprawę pogrzebu. W tym jednym miejscu można zamówić również wieńce i kwiaty. Dodatkowym rozwiązaniem jest na przykład e-klepsydra, czyli wirtualna forma tradycyjnej klepsydry, za pomocą której można poinformować rodzinę i przyjaciół o szczegółach związanych z pogrzebem. Jeżeli zostanie wybrany świecki charakter uroczystości, również zakład pogrzebowy zapewni odpowiednią oprawę przez mistrza ceremonii, może on wygłosić mowę pogrzebową – przygotowaną samodzielnie, bądź ze wsparciem rodziny osoby zmarłej.

Profesjonalny zakład pogrzebowy Warszawa

Dobry dom pogrzebowy to taki, którego pracownicy charakteryzują się dużym profesjonalizmem, ale również ogromnymi pokładami empatii. Wiedzą bowiem, że organizacja pochówku bliskiej osoby to dla każdego jeden z najtrudniejszych momentów w życiu. Dokładają więc wszelkich starań do tego, by cała procedura przygotowania uroczystości przebiegła sprawnie i komfortowo. Nie ma tam miejsca na pośpiech, wszystkie decyzje muszą być podejmowane w możliwie najbardziej przyjaznych warunkach. Jednocześnie nasz dom pogrzebowy na Pradze w Warszawie będzie dbać o to, żeby nie pominąć żadnych elementów formalnych, dopilnuje tego, jak przebiegnie uroczystość pogrzebowa i zapewni właściwą oprawę. Weźmie pod uwagę również wszelkie sugestie ze strony rodziny, jednocześnie podpowie, które rozwiązania są możliwe, a z których należy zrezygnować. Wszystko po to, by rodzina osoby zmarłej mogła pożegnać kogoś bliskiego w sposób godny i odpowiadający ich woli.

24H 513 059 721