Główna » Jak odbywa się przewóz ciała z zagranicy i komu zlecić to zadanie?

Momentami może się wydawać, że świat staje się coraz mniejszy. Podróżowanie, zmiana miejsca zamieszkania do innego kraju nie jest już problemem. Wiąże się to jednak z różnymi konsekwencjami, również tymi, które wywołują w nas smutek. Chodzi konkretnie o moment, kiedy dowiadujemy się o śmierci kogoś bliskiego zagranicą. Nawet jeśli ta osoba mieszkała tam już na stałe, to i tak często rodzina chce zdecydować się na sprowadzenie ciała z powrotem do kraju i pochówek w rodzinnej miejscowości. Należy jednak pamiętać, że transport ciała z zagranicy to zadanie, którym powinni zająć się profesjonaliści.

Przewóz ciała z zagranicy – skorzystaj z usług domu pogrzebowego

W momencie, kiedy rodzina dowiaduje się o śmierci bliskiej osoby poza granicami kraju, najlepszym rozwiązaniem będzie skierowanie się do profesjonalnego zakładu pogrzebowego. Jego pracownicy doskonale wiedzą, jak przygotować się do takiego transportu, jakie dokumenty należy przygotować i zdobyć, a także które procedury należy przeprowadzić. Zakład pogrzebowy dysponuje odpowiednio przygotowanymi do takiego przewozu pojazdami.

58Należy mieć świadomość, że w związku z międzynarodowym przewozem ciała, będzie potrzebne znacznie więcej dokumentów do wypełnienia niż w momencie, gdy do śmierci kogoś bliskiego dojdzie w kraju, w miejscu zamieszkania. Jednak również w tej kwestii można liczyć na wsparcie ze strony pracowników zakładu pogrzebowego, którzy doskonale wiedzą, które formalności są niezbędne. W dużej mierze to właśnie oni zajmą się zorganizowaniem wszystkich niezbędnych zezwoleń z polskich urzędów, wystąpią o konsularne przepustki dla ciał i prochów, a także postarają się o wyrobienie potrzebnych niezbędnych dokumentów. Ponadto, mogą pomóc przy zorganizowaniu tłumaczenia aktów zgonu oraz przeprowadzą konieczne odprawy graniczne – zarówno celne, jak i sanitarne. Po wypełnieniu dokumentów i dopilnowaniu wszystkich formalności, przystąpią do przygotowania ciała zmarłego do transportu. Profesjonalny zakład pogrzebowy na Bródnie zajmuje się przewozem ciał zarówno transportem drogowym, morskim, jak i lotniczym. Jeżeli wiadomo, że taki przewóz dotyczy podróży do krajów egzotycznych, istnieje także możliwość zabalsamowania ciała zmarłego na miejscu – tak, by po przewiezieniu do Polski, rodzina miała możliwość zorganizowania ostatniego pożegnania z bliską osobą.

Organizacja pochówku – kompleksowa obsługa domu pogrzebowego w Warszawie

Po przewiezieniu ciała zmarłego do kraju, można przystąpić do organizacji pogrzebu. Tym również zajmuje się nasz zakład pogrzebowy na warszawskich Bielanach. Dobrze jest więc wybrać takich profesjonalistów, którzy pomogą zarówno przy transporcie ciała osoby zmarłej z zagranicy, jak i przy kolejnych etapach przygotowania do pochówku. 

Można więc liczyć na pomoc w zakresie wyboru między innymi tego, jaką formę pogrzebu wybrać – czy będzie to pogrzeb tradycyjny, czy może pochówek świecki, jaką trumnę bądź urnę wybrać, a także jaką oprawę uroczystości przygotować. Elementów, o których należy pamiętać w trakcie organizowania pogrzebu może się wydawać wiele. Jednak pracownicy naszego domu pogrzebowego zadbają o to, by o żadnym z nich nie zapomnieć, a także by wszystko przebiegało tak, jak należy. Nie trzeba się więc obawiać, że rodzina zapomni o jakichś formalnościach – można liczyć na wsparcie osób, które się tym profesjonalnie zajmują. 

W prowadzonym przez nas w Warszawie zakładzie pogrzebowym można dostać wszystkie niezbędne informacje potrzebne do przygotowania uroczystości związanej z ostatnim pożegnaniem, a także z wszelkimi formalnościami – również tymi, które umożliwią na przykład uzyskanie zasiłku pogrzebowego w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Warto wiedzieć, że w takich miejscach pracownicy charakteryzują się wysokim poziomem empatii i zrozumienia – doskonale zdają sobie sprawę z tego, że rodzina osoby zmarłej przeżywa w tym momencie jedne z najtrudniejszych momentów w życiu. Dlatego służą pomocą na każdym kroku, dając jednocześnie bliskim zmarłego czas na spokojne podjęcie niezbędnych decyzji.

24H 513 059 721