Główna » Godny transport osoby zmarłej – skorzystaj z usług dobrego domu pogrzebowego

transport zwlok miedzynarodowy

Kiedy dochodzi do trudnego momentu śmierci bliskiej osoby, należy się zmierzyć nie tylko ze smutkiem i niełatwymi emocjami. Należy także zacząć zajmować się przygotowaniami do pogrzebu. Jednym z ważnych elementów organizacji tej uroczystości jest transport osoby zmarłej. Zajmie się tym profesjonalny dom pogrzebowy.

Przewóz ciała osoby zmarłej

Jednym z pierwszych elementów przygotowania do pochówku jest przewiezienie ciała do specjalnej chłodni, w której będzie oczekiwać, w nienagannym stanie, na pogrzeb. Dotyczy to zarówno transportu z domu, jak i ze szpitala – w zależności od tego, w którym z tych miejsc doszło do śmierci. Nasz zakład pogrzebowy w Warszawie zajmuje się organizacją pogrzebu na każdym etapie jego planowania, zatem również przewozem ciała osoby zmarłej. Dysponuje eleganckimi, a zarazem dobrze przygotowanymi karawanami marki Mercedes, które służą do tego typu transportu. Po to, by zapewnić, że przewóz ciała odbędzie się w sposób całkowicie bezpieczny i godny.

Także kierowca, który zajmuje się już bezpośrednio każdym z przejazdów, jest do tego odpowiednio przygotowany. Nie ma w tym momencie miejsca na niespokojną czy brawurową jazdę. Transport odbywa się z zachowaniem należytej powagi i dostojności. Jeżeli do śmierci osoby bliskiej doszło daleko od miejsca zamieszkania i planowanego miejsca pochówku, może być konieczne użycie pojazdu z zamontowaną specjalistyczną chłodnią – wszystko po to, by mieć dodatkową pewność, że ciało zostanie przewiezione w nienagannym stanie. Również w takich sytuacjach przygotowany do tego jest dom pogrzebowy na warszawskim Bródnie, który ma w swojej flocie tego typu karawany.

Międzynarodowy transport ciała osoby zmarłej

Możliwość podróży, ale też pracy poza granicami kraju sprawia, że niestety czasem trzeba zmierzyć się także z trudnymi momentami, kiedy to rodzina dostaje informację o śmierci osoby bliskiej właśnie za granicą. Może podjąć decyzję o sprowadzeniu ciała do kraju i zorganizowaniu pogrzebu w pobliżu miejsca zamieszkania. Wiąże się to jednak z koniecznością odpowiedniego przygotowania i wypełniania sporej liczby formalności. Wszystkie konieczne czynności mogą się wydawać skomplikowanym przedsięwzięciem, jednak w tym zakresie można liczyć na wsparcie ze strony domu pogrzebowego, który ma już doświadczenie w podobnych sytuacjach. Jego pracownicy pomogą więc w wyrobieniu wszystkich niezbędnych dokumentów, w tym zezwoleń z polskich urzędów, przepustek konsularnych dla ciał i prochów, mogą także wykonać tłumaczenia aktu zgonu i przeprowadzić odprawy celne.

Międzynarodowy transport ciała osoby zmarłej może obejmować przewóz zarówno drogą lądową, jak i lotniczą czy morską – w zależności od tego, w jakim kraju i jak daleko doszło do śmierci danej osoby. Zakład pogrzebowy na Pradze w Warszawie ma do dyspozycji wszystkie narzędzia, które umożliwią przewóz zmarłego do miejsca docelowego pochówku. W kolejnym etapie pomoże w organizacji pogrzebu.

Przygotowanie pochówku

Przed rodziną, która musi pożegnać bliską osobę, stoi wyzwanie związane z organizacją pogrzebu i załatwieniem w związku z tym wszystkich formalności. Nawet jeżeli nie są to skomplikowane procedury, to sam fakt, że jest się w trudnym momencie i należy się zmagać z niełatwymi emocjami sprawia, że spamiętanie wszystkich elementów może sprawiać pewne trudności. W takich sytuacjach pomaga prowadzony przez nas dom pogrzebowy Warszawa Praga Północ. Nasi pracownicy dopilnują, by wszystkie dokumenty zostały sporządzone jak należy, podpowiedzą też, od czego należy zacząć organizację pochówku. Wyjaśnią, czym różni się pogrzeb tradycyjny od pogrzebu z kremacją. Dopytają czy ceremonia ma się odbyć w obrządku kościelnym, czy może jednak świeckim. Pracownicy domu pogrzebowego nie mogą – rzecz jasna – podjąć decyzji za rodzinę osoby zmarłej, ale przedstawią wszystkie możliwości związane z pogrzebem, zarówno te, które dotyczą wyboru trumny bądź urny, jak i te, które wiążą się z oprawą całej uroczystości. Usługi pogrzebowe zapewniają kompleksową obsługę przy przygotowaniu pochówku i pomoc na każdym jego etapie. Po to, by rodzina osoby zmarłej miała pewność, że pożegnanie będzie zrealizowane z poszanowaniem godności, elegancji i powagi sytuacji.

24H 513 059 721