Główna » Godne pożegnanie zmarłego – wybierz polecany dom pogrzebowy

Untitled 4

Sprawna organizacja pochówku, a także godne pożegnanie zmarłego, w dużej mierze zależą od wyboru odpowiedniego domu pogrzebowego, który posiada renomę i doświadczenie w oferowaniu tego rodzaju usług. Dobre domy pogrzebowe świadczą kompleksowe usługi dedykowane zarówno osobom świeckim, jak i tym, których ostatnią wolą było zorganizowanie pochówku w wybranym obrządku religijnym.

Zdecyduj się na kompleksowe usługi świadczone przez polecany dom pogrzebowy 

Domy pogrzebowe świadczą pełen zakres usług obejmujących zarówno transport zwłok, przechowywanie ich w chłodni, jak i pełne przygotowanie do pogrzebu oraz godny pochówek zmarłej osoby w wybranym przez nią obrządku religijnym lub też w formie świeckiej. W ramach działania domów pogrzebowych oferuje się możliwość zorganizowania pogrzebu tradycyjnego, a także pogrzebu z kremacją lub też pogrzebu dziecka martwourodzonego.  Domy organizują również zgodny z zasadami kościoła pogrzeb katolicki lub też uroczysty i podniosły pogrzeb świecki. Pracownicy takich firm wyznają zasadę pełnego poszanowania ciała zmarłego oraz organizacji jego pochówku w taki sposób, aby ceremonia ta oznaczała jego godne pożegnanie w gronie bliskich, znajomych oraz rodziny.

Pełny zakres usług w kwestii godnego pochówku osoby zmarłej

Dom pogrzebowy świadczy kompleksowe usługi dotyczące wyboru najważniejszych elementów związanych z pochówkiem. Istotną kwestią jest transport zmarłych do chłodni. Profesjonalne domy pogrzebowe posiadają flotę pojazdów w postaci ekskluzywnych karawanów marki Mercedes, które z należytym szacunkiem transportują ciało osoby zmarłej z miejsca jej zgonu do chłodni. Taka flota pojazdów spełnia wszystkie wymogi sanitarne umożliwiające sprawny przewóz zmarłych do chłodni. Renomowane domy pogrzebowe zapewniają także przygotowanie ciała do pogrzebu polegające na odpowiedniej obsłudze higienicznej oraz ubraniu go w stosowne odzienie. Dzięki temu możliwy jest pochówek zarówno z zamkniętym, jak i otwartym wiekiem trumny. Na miejscu, w domu pogrzebowym istnieje także możliwość zamówienia klepsydr, na których umieszcza się informację o śmierci danej osoby. Firmy oferują szeroki wybór klepsydr i nekrologów dostosowanych do indywidualnych oczekiwań najbliższej rodziny zmarłego.

Domy pogrzebowe, kompleksowa organizacja pochówku zmarłego

W polecanym domu pogrzebowym zamówisz także tabliczki aluminiowe, które umieszczane są na grobie w końcowej fazie pogrzebu. Oferowane tabliczki aluminiowe wyróżnia odporność na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, a także wysoka jakość i estetyka wykonania. 

Rodzina zmarłego może także zdecydować się na oprawę muzyczną ceremonii pogrzebowej w postaci gry na organach, skrzypcach czy trąbce, a także wykonania konkretnego utworu przez profesjonalnego muzyka. Oprawa muzyczna jest dostosowana zarówno do obrzędów pogrzebowych świeckich, jak i obrzędów religijnych akceptowanych przez kościół katolicki. Ponadto dom pogrzebowy może również stworzyć odpowiednio przygotowaną mowę pogrzebową, w trakcie której wszystkim zebranym na uroczystości pogrzebowej żałobnikom przedstawi się dokonania, zalety oraz historię życia osoby zmarłej. Mowa pogrzebowa, którą można zamówić w domu pogrzebowym, jest dostosowana do charakteru uroczystości pogrzebowej, a zebrane informacje o zmarłym pochodzą od członków jego najbliższej rodziny, krewnych i znajomych.

Ostatnie pożegnanie powinno być okazją do zadumy i refleksji nad kruchością życia ludzkiego. Atmosfera tego wydarzenia powinna być uroczysta oraz podniosła, co jest wyrazem hołdu dla osoby zmarłej. Dlatego też organizację uroczystości pogrzebowej należy powierzyć renomowanym i sprawdzonym firmom z bogatym branżowym doświadczeniem.  

24H 513 059 721