Główna » Gdzie znajdę pomoc przy organizacji pogrzebu?

Organizacja pogrzebu nie jest łatwym zadaniem. Nawet jeśli sama procedura nie jest nadmiernie skomplikowana, to sam fakt, że trzeba pożegnać bliskiego przysparza wielu trudności, głównie pod względem emocjonalnym. Dlatego tak ważne jest, by mieć w tym momencie wsparcie ze strony profesjonalistów. Pomogą oni przygotować wszystkie elementy uroczystości i dopilnują, by pogrzeb przebiegł elegancko, godnie i tak, jak chce tego rodzina osoby zmarłej.

Transport zmarłego – skorzystaj z usług warszawskiego domu pogrzebowego

Dom pogrzebowy Bródno organizuje pochówek na każdym z etapów przygotowań. Wiąże się z tym także przewóz ciała osoby zmarłej. Nie bez znaczenia jest fakt, gdzie doszło do śmierci bliskiego. Jeżeli nastąpiło to w szpitalu lub w domu, pracownicy zakładu pogrzebowego przyjeżdżają specjalnie przygotowanym do tego pojazdem i przewożą ciało do chłodni. Nieco bardziej skomplikowana jest procedura transportu ciała z zagranicy. Tu jednak również można liczyć na pomoc pracowników domu pogrzebowego, którzy zajmą się zdobyciem wszystkich niezbędnych dokumentów i zezwoleń, a na koniec – samym transportem, zarówno drogą lądową, jak i morską czy lotniczą.

Organizacja pochówku – dom pogrzebowy na Pradze Północ w Warszawie

W niektórych rodzinach temat pogrzebu jest wcześniej przedyskutowany. Jest wiele osób, które deklarują, że chciałyby być skremowane, mają też wybrane miejsca na cmentarzu – na przykład w grobowcu rodzinnym. Jednak dla wielu jest to wciąż temat tabu, zbyt trudny do poruszania go w gronie najbliższych. Tym bardziej, że śmierć przychodzi niespodziewanie i nie zawsze nawet da się te kwestie uprzednio przedyskutować. Dlatego tak ważne jest, by wybrać dobry dom pogrzebowy, którego pracownicy pomogą na każdym etapie organizacji pogrzebu. Przedstawią możliwe formy pochówku, a także porozmawiają o jego charakterze – czy rodzina osoby zmarłej chce wybrać obrządek katolicki, czy też świecki. Pracownicy naszego zakładu podpowiedzą, które rozwiązanie w danym przypadku będzie odpowiednie (jednak za każdym razem kluczowa i najważniejsza jest wola rodziny zmarłego). Następnie pomogą wybrać trumnę lub urnę, w zależności od tego, jaka forma została wybrana. Zajmą się wszystkimi elementami związanymi z oprawą ceremonii pogrzebowej.

Mistrz ceremonii i mowa pogrzebowa

Jeżeli rodzina osoby zmarłej zdecyduje się na pochówek świecki, całą uroczystość może poprowadzić mistrz ceremonii pogrzebowej. To odpowiednio wykwalifikowana do tego osoba, która ma doświadczenie w wystąpieniach publicznych, potrafi ładnie przemawiać, dobiera odpowiednie słowa, a także czuwa nad przebiegiem całego pogrzebu by mieć pewność, że wszystkie niezbędne elementy zostały zachowane. Wiele osób chce również w wyjątkowy sposób pożegnać zmarłą osobę i życzy sobie przygotowania mowy pogrzebowej. Nie jest to zadanie łatwe, nawet dla osób, które na co dzień są duszami towarzystwa i chętnie występują przed dużym gronem.

Moment pożegnania bliskiego jest na tyle trudnym wydarzeniem, że może spowodować spore problemy w tym, by wygłosić kilka słów do wszystkich zebranych. Tutaj również z pomocą przychodzi mistrz ceremonii, który taką mowę nie tylko przygotuje, ale też zaprezentuje w trakcie uroczystości. Najpierw zbiera wszystkie niezbędne informacje, rozmawia z bliskimi osoby zmarłej i dopytuje, co chcieliby w tym momencie przekazać, jak planują wspomnieć zmarłego. Mistrz ceremonii ubierze to wszystko w odpowiednie słowa, może okrasić je eleganckimi i pasującymi do charakteru uroczystości cytatami. Na każdym jednak etapie będzie konsultować się z rodziną osoby zmarłej, by mieć pewność, że właśnie w ten sposób chcą upamiętnić członka swojej rodziny.

Zakład pogrzebowy Warszawa Bródno – pomoc profesjonalistów

Usługi dobrego domu pogrzebowego to duże wsparcie w jednym z najtrudniejszych momentów życia. Pracownicy naszego zakładu to osoby niezwykle empatyczne i pełne zrozumienia dla powagi sytuacji. Dlatego nie tylko doskonale wiedzą, jak się zachować, ale przede wszystkim pomogą przejść przez wszystkie niezbędne procedury. Począwszy od koniecznych dokumentów i formalności, przez transport ciała osoby zmarłej, po godną organizację pochówku.

24H 513 059 721