Główna » Czym zajmuje się profesjonalny dom pogrzebowy – kompleksowa organizacja pochówku

organizacja pogrzebu zoliborz

Domy pogrzebowe czy inaczej – zakłady pogrzebowe zajmują się przygotowaniem pogrzebu oraz organizacją wszelkich spraw, jakie się z nim wiążą. W swoich ofertach posiadają one wiele usług pogrzebowych. O nich wszystkich przeczytacie w tym artykule.

Do podstawowych usług domów pogrzebowych zalicza się transport zwłok ze wskazanego miejsca do zakładu pogrzebowego, przygotowanie zmarłej osoby do uroczystości pogrzebowych oraz organizacja ceremonii pochówku. Choć kwestie logistyczne, a więc transport zwłok oraz organizacja pochówku są najważniejsze, warto zwrócić uwagę także na inne usługi oferowane przez dom pogrzebowy.

Profesjonalny dom pogrzebowy – kompleksowe usługi pogrzebowe

Profesjonalny dom pogrzebowy to coś więcej niż tylko zakład świadczący wymieniony, podstawowy zakres usług. Taki dom pogrzebowy zapewnia pogrążonym w żalu bliskim zmarłego pełne wsparcie w organizacji ostatniej drogi zmarłego. Jest to wsparcie w zakresie formalnym, a zatem załatwienie niezbędnych dokumentów, a także pełna organizacja uroczystości pogrzebowych. Usługi pogrzebowe to transport zwłok oraz ich przechowywanie w chłodni, a także przygotowanie do pogrzebu.

Załatwianie wszelkich formalności – zadania domu pogrzebowego

Śmierć bliskiej osoby jest zawsze ciosem, z którym ciężko się zmierzyć. Niestety jest ona związana z koniecznością załatwienia szeregu formalności, związanych z organizacją pogrzebu. Osoby prowadzące profesjonalny dom pogrzebowy nie tylko doskonale orientują się w zawiłościach związanych z wymogami dotyczącymi niezbędnych dokumentów, ale  oferują również pomoc w ich dopełnieniu. W przypadku udzielenia przez bliskich zmarłego pełnomocnictwa, przedstawiciel domu pogrzebowego może wyręczyć ich w tym obowiązku, z należytą dbałością o każdy szczegół.

Celem dodatkowego ograniczenia formalności, dom pogrzebowy daje zazwyczaj także możliwość bezgotówkowego rozliczania pogrzebów, dzięki zasiłkom z ZUS czy KRUS.

Usługi świadczone przez domy pogrzebowe – przygotowanie zmarłego do pochówku

Przygotowanie ciała zmarłego do pochówku to kolejna z usług, na jaką mogą liczyć pogrążone w żałobie rodziny. Takie przygotowanie obejmuje zarówno usługę higieniczną, jak również ubranie zwłok w odpowiednią odzież. Jeśli rodzina zmarłego nie dysponuje stosowną odzieżą, profesjonaliści oferują odzież pogrzebową, począwszy od bielizny, a skończywszy na odpowiednim obuwiu. Oczywiście, wszelkie przygotowania są dokonywane z należytym szacunkiem dla zmarłej osoby.

Wybór trumny lub urny – pomoc doradców domu pogrzebowego

W zależności od tego, czy rodzina zdecyduje się na wybór tradycyjnego pogrzebu czy wybierze kremację, dom pogrzebowy oferuje również duży wybór trumien i urn na prochy. Pracownicy służą też pomocą oraz poradą w tym zakresie. Dodatkową usługą jest możliwość zamówienia odpowiedniej tabliczki pogrzebowej, która może zostać przygotowana zgodnie z zaleceniami bliskich zmarłego.

Inne usługi domu pogrzebowego związane z pogrzebem

W ramach organizacji pogrzebów, profesjonalny dom pogrzebowy zapewnia także możliwość zamówienia stosownych wieńców i wiązanek, stroików urnowych oraz innych kwiatowych kompozycji. Tu również rodzina może liczyć na poradę i pomoc w dokonaniu wyboru. Kolejną z usług, jakie proponują profesjonaliści jest organizacja oprawy muzycznej

W zakresie usług świadczonych przez profesjonalne zakłady pogrzebowe znajduje się także międzynarodowy transport zwłok, a więc sprowadzenie ciała osoby zmarłej z zagranicy. Taka usługa związana jest nie tylko z przetransportowaniem ciała, ale także ze sporządzeniem wymaganej dokumentacji oraz uzyskaniem niezbędnych pozwoleń. Zakład oferujący ten rodzaj transportu współpracuje zazwyczaj z zagranicznymi firmami ubezpieczeniowymi, zakładami pogrzebowymi, mającymi siedzibę za granicą, a także z ambasadami. Dzięki posiadanemu doświadczeniu oraz zatrudnianiu wykwalifikowanych pracowników, ta skomplikowana usługa przebiega nie tylko sprawnie, ale również szybko.

Jak wybrać dobry dom pogrzebowy?

Poszukując domu pogrzebowego należy zwrócić uwagę nie tylko na ceny, ale na zakres świadczonych usług. Należy dowiedzieć się – w przypadku istnienia takiej potrzeby – czy organizuje on tylko pogrzeby katolickie, czy również świeckie ceremonie, bądź pogrzeby z kremacją.

Istotne jest również podejście do klientów. Chociaż nie należy ono do zakresu usług domów pogrzebowych, profesjonaliści cechują się delikatnym podejściem do bliskich i rodziny zmarłego, traktując każdego z nich z szacunkiem, podchodzą indywidualnie do każdego z organizowanych przez siebie pogrzebów. Oferty zakładów pogrzebowych różnią się od siebie. Decydując się na wybór jednej z nich, dobrze jest wybrać taką, która odpowiada wszelkim potrzebom w tym zakresie.

24H 513 059 721