Główna » Czym się kierować wybierając dom pogrzebowy?

uslugi pogrzebowe warszawa targowek

Pożegnanie najbliższej osoby to zawsze trudny moment. Mamy świadomość, że stało się coś nieodwracalnego, przeżywamy trudne chwile. Wiadomo jednak, że w tym ciężkim czasie trzeba zmierzyć się jeszcze z szeregiem obowiązków i formalności. Dobrze wybrać taki dom pogrzebowy, który będzie w stanie pomóc nam przejść przez te trudne decyzje.

Całodobowy zakład pogrzebowy na Bródnie w Warszawie

Jednym z ważnych elementów, który warto wziąć pod uwagę jest to, czy dom pogrzebowy działa 24h/dobę 7 dni w tygodniu, ważny jest kontakt telefoniczny i transport ciała do chłodni, formalności pogrzebowe można dopełnić w godzinach urzędowania biura pogrzebowego. Utrata bliskiej osoby jest momentem, na jaki  nie da się przygotować, może też wydarzyć się o różnych porach dnia i nocy. Człowiek, który będzie chciał skontaktować się z zakładem pogrzebowym musi mieć możliwość zadzwonienia do niego również o nietypowych porach, poza stałymi godzinami pracy, także w niedziele czy święta. Zwłaszcza, jeżeli śmierć osoby bliskiej zdarzy się w domu. W takiej sytuacji w pierwszej kolejności należy zadzwonić pod numer alarmowy. Musi przyjechać lekarz, który stwierdzi zgon. Następnie dom pogrzebowy może zająć się dalszą procedurą, zabrać ciało i pomóc w przygotowaniu wszystkich elementów pochówku.

Pomoc przy formalnościach pogrzebowych

Istotne jest, by osoby, które pracują w zakładach pogrzebowych służyły pomocą również w ramach przygotowywania różnego rodzaju dokumentów. Istnieją bowiem formalności, od których nie można uciec – jak choćby przygotowanie dokumentów dla zarządu cmentarza, jak zasiłek pogrzebowy otrzymywany z ZUSu. Ażeby jednak go dostać, należy wypełnić odpowiedni wniosek i dostarczyć go właśnie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 

Wiele domów pogrzebowych pomaga przy wypisywaniu wszystkich dokumentów i tłumaczy, jak należy z nimi dalej postępować. Dla wielu osób ważnym elementem jest także podejście do kwestii finansowej. Osoba mniej zamożna, może z początku obawiać się, czy poradzi sobie z takim wydatkiem, jaki wiąże się z organizacją pogrzebu. Istnieje jednak możliwość kredytowania całej procedury, przedstawiając wcześniej jedynie kilka dokumentów, jak choćby legitymację emeryta lub rencisty.

Wsparcie przy podejmowaniu decyzji – usługi pogrzebowe na warszawskim Targówku

W takich trudnych momentach, jak pożegnanie bliskiej osoby, nie każdy potrafi szybko oddzielić się od emocji i przeżywania smutku po to, by zająć się organizacją pochówku i podejmować wiele decyzji z tym związanych. Profesjonalny zakład pogrzebowy to taki, w którym pracują osoby o wysokim poziomie empatii i zrozumienia. Nie tylko nie będą więc nikogo poganiać, na przykład przy wyborze trumny czy strojów, ale będą też podpowiadać, jakie kroki należałoby podjąć na kolejnych etapach, o czym należałoby jeszcze pamiętać, co można dodatkowo zorganizować. Mogą zatem doradzić różne rodzaje oprawy pogrzebu, podpowiedzą, co wiąże się z organizacją pogrzebu katolickiego, a co w przypadku pogrzebu świeckiego. Przedstawią propozycje trumien lub urn. Wszystko w bardzo delikatnej formie, bez narzucania się, za to z pełnym zrozumieniem, że ta druga osoba przechodzi właśnie przez niezwykle trudne momenty.

Kompleksowa i fachowa obsługa przy organizacji pogrzebów na Bródnie w Warszawie

Dla wielu osób kilka kryteriów wyboru zakładu pogrzebowego jest tymi najważniejszymi. Będzie to dostępność przez całą dobę, ale też stosunkowo bliska lokalizacja, by nie musieć martwić się o dojazd na kolejnych etapach organizacji pogrzebu. Ważne jest również to, by wszelkie formalności z tym związane można było załatwić w jednym miejscu. Zamiast jeździć po całym mieście, można wybrać się do jednego domu pogrzebowego, który zajmie się wszystkim. Oznacza to, że zabierze ciało osoby zmarłej z domu, przechowa je w chłodni i przygotuje do pochówku. 

Ważne jest również, by w tym samym miejscu można było wybrać trumnę bądź urnę, a także oprawę całej uroczystości. Takie kompleksowe usługi świadczy nasz zakład pogrzebowy.

Nasza kaplica znajduje się na warszawskiej Pradze, dysponujemy karawanem, którym będzie można przewieźć trumnę do miejsca spoczynku zmarłego. Wszystkie te czynniki sprawią, że osoba, która będzie musiała zmierzyć się z pożegnaniem kogoś bliskiego, zyska pewność, że pomogli jej w tym profesjonaliści, którzy zadbali o każdy szczegół tej ważnej, doniosłej uroczystości.

24H 513 059 721