Kremacja zwłok

Kremacja zwłok, to alternatywa dla tradycyjnego pochówku ciała w grobie – coraz częściej wybierana przez żałobników. Jeśli i Państwo myślą o pochówku urnowym, nasz zakład pogrzebowy przyjmuje zlecenia na kremację. Oto kilka informacji na temat samego przebiegu takiego pochówku.

Profesjonalna kremacja zwłok

Pochówek urnowy wygląda nieco inaczej niż ten tradycyjny. Krok po kroku wygląda następująco. 

● W przeciwieństwie do tradycyjnego pogrzebu, kremacja zwłok odbywa się w specjalnej trumnie ekologicznej. Jest ona wykonana w całości z tektury bądź z drewna – obie wersje są dostępne w naszej ofercie. Do takiej trumny nie można włożyć żadnych płynów, urządzeń etc. – dodatkowe akcesoria trafiają do urny.
● Zmarły może zostać poddany procesowi kremacji we własnym ubraniu bądź w specjalnym całunie kremacyjnym.
● Prochy są przenoszone do specjalnej urny – wykonanej z metalu, drewna, kamienia, mosiądzu – według życzenia, która na kolejnych etapach ceremonii zastępuje trumnę.
● Urnę można złożyć do grobu tradycyjnego, urnowego lub umieścić w kolumbarium. Niewielka ilość prochów może trafić do relikwiarza – np. w postaci medalika czy miniaturowej urny, które można zabrać ze sobą.
● Przed kremacją może się odbyć tradycyjne pożegnanie zmarłego, z asystą księdza.
● Pogrzeb odbywa się tradycyjnie, zgodnie z wybranym obrządkiem.

Na terenie miasta Warszawa i okolic oferujemy Państwu kremację zwłok wraz z innymi usługami pogrzebowymi. Zapraszamy do współpracy!

 

zakłady pogrzebowe warszawa
Adresul. Radzymińska 163
03-576 Warszawa
zakłady pogrzebowe warszawa
Adresul. Powązkowska 10
01-797 Warszawa