Wiele osób dzwoni do nas z pytaniem o koszt pogrzebu. Na Usługi Pogrzebowe w Warszawie wpływa bardzo wiele czynników, dlatego podanie dokładnej ceny za usługi pogrzebowe przez telefon jest możliwe dopiero po przeprowadzeniu z Państwem krótkiej rozmowy, dlatego zapraszamy Państwa do kontaktu z naszą firmą Usługi Pogrzebowe Elizjum w celu jak najdokładniejszego wyliczenia Państwu kosztów Usługi Pogrzebowej.

Na łączny koszt pogrzebu wpływa wiele składowych cen:

1. Co zrobić w przypadku śmierci bliskiej osoby?

W pierwszej kolejności należy wezwać lekarza, który wystawi kartę zgonu. Jeżeli zgon nastąpił w ciągu dnia w domu – powinien to być lekarz pierwszego kontaktu. Jeżeli zgon nastąpił w nocy lub (o dowolnej porze) w miejscu publicznym, należy wezwać pogotowie ratunkowe. Mając już kartę zgonu należy skontaktować się z wybraną firmą świadczącą usługi pogrzebowe – jej pracownicy natychmiast przyjadą po zmarłego.

W tej sytuacji należy bezzwłocznie wezwać lekarza, który stwierdzi zgon oraz przygotuje tak zwaną Kartę Zgonu. Następnie należy skontaktować się z zakładem pogrzebowym dzwoniąc pod numer całodobowy, który pojawi się po odbiór ciała Zmarłej Osoby i przewiezie je do chłodni.

W takiej sytuacji pierwszą z rzeczy jaka musi nastąpić jest identyfikacja przez najbliższego krewnego. W przypadku niejasnej przyczyny śmierci może on wyrazić zgodę na sekcje. Po wydaniu dowodu osobistego i Karty zgonu zmarłej osoby należy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego po Akty Zgonu.

Jeśli przyczyną zgonu jest samobójstwo, wypadek lub morderstwo wezwane pogotowie powiadomi policję, która zawiadomi prokuraturę i ciało zmarłej osoby zostaje przewiezione do zakładu medycyny sądowej w celu przeprowadzenia sekcji.

zakłady pogrzebowe warszawa
Adresul. Radzymińska 163
03-576 Warszawa
zakłady pogrzebowe warszawa
Adresul. Powązkowska 10
01-797 Warszawa